Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2013, sygn. IPPB3/423-536/13-2/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-536/13-2/KK
Czy odsetki od pożyczki zaciągniętej przez Spółkę od Pożyczkodawcy w części, w której pożyczka ta zostanie wykorzystana przez Spółkę na zakup Akcji Spółki Nabywanej mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki w momencie zapłaty lub kapitalizacji tych odsetek, w okresie zarówno przed, jak i po utworzeniu przez Spółkę podatkowej grupy kapitałowej ze Spółką Nabywaną (w przypadku podjęcia decyzji o utworzeniu w ramach reorganizacji Grupy podatkowej grupy kapitałowej)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18.07.2013 r. (data wpływu 22.07.2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki zaciągniętej przez Wnioskodawcę w części, w której pożyczka ta zostanie wykorzystana na zakup Akcji Spółki Nabywanej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22.07.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów podatkowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką kapitałową (spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) z siedzibą w Polsce (polskim rezydentem podatkowym) oraz członkiem międzynarodowej grupy X., zależnej od X. plc z siedzibą w Irlandii (dalej: Grupa).
W ramach Grupy, do której należy Spółka planowana jest obecnie reorganizacja, mająca na celu zmianę struktury własnościowej Grupy. Zmiana relacji właścicielskich w Grupie ma na celu dopasowanie struktury organizacyjnej Grupy do obecnego modelu biznesowego i prawnego oraz raportowego Grupy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right