Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2013, sygn. IPPP2/443-364/13-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-364/13-2/KG

opodatkowanie podatkiem VAT transakcji zbycia nieruchomości zabudowanej, prawo do wyboru opodatkowania przedmiotowej sprzedaży oraz obowiązek dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 kwietnia 2013 r. (data wpływu 22 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia nieruchomości zabudowanej, prawa do wyboru opodatkowania przedmiotowej sprzedaży oraz obowiązku dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 kwietnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia nieruchomości zabudowanej, prawa do wyboru opodatkowania przedmiotowej sprzedaży oraz obowiązku dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku VAT.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W październiku 2012 r. Spółka zakupiła nieruchomość zabudowaną (budynek składający się z trzech lokali użytkowych, z których każdy stanowi odrębną nieruchomość) i przeznaczyła pod wynajem (środek trwały). Przy zakupie nieruchomości strony złożyły oświadczenie o opodatkowaniu przedmiotowej transakcji, stosownie do art. 43 ust. 10 ustawy o VAT. Przedmiotowa transakcja korzystała ze zwolnienia z VAT z mocy art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Spółka wystąpiła do urzędu skarbowego o zwrot VAT z tej transakcji i ten zwrot otrzymała.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00