Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2013, sygn. IPPP3/443-374/13-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-374/13-2/IG

Czy do sytuacji przekazania praw do Znaku Towarowego przez Wnioskodawcę na rzecz Akcjonariusza, jako wynagrodzenie z tytułu przymusowego lub automatycznego umorzenia części akcji Wnioskodawcy przysługujących Akcjonariuszowi, zastosowanie znajdzie:
a) art. 91 ust. 7 ustawy o VAT, a więc czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do korekty kwoty podatku naliczonego na podstawie tego przepisu?
b) art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT, a więc czy dokonana przez Wnioskodawcę czynność będzie stanowiła nieodpłatne świadczenie usług na cele inne niż związane z prowadzonym przedsiębiorstwem?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26.04.2013 r. (data wpływu 29.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nie uznania za odpłatne świadczenie usług przeniesienia własności znaku towarowego jako wynagrodzenia za przymusowe lub automatyczne umorzenie udziałów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.04.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nie uznania za odpłatne świadczenie usług przeniesienia własności znaku towarowego jako wynagrodzenia za przymusowe lub automatyczne umorzenie udziałów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo - akcyjna (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką prowadzącą opodatkowaną VAT działalność gospodarczą polegająca na sprzedaży kosmetyków, podatnikiem podatku od towarów i usług zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny. Jedynym akcjonariuszem Wnioskodawcy jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działająca pod firmą E. sp. z o.o. (dalej: Akcjonariusz), która również jest podatnikiem VAT zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00