Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2013, sygn. IPPB4/415-235/13-2/JK2, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-235/13-2/JK2

Czy od czasu wyjazdu z Polski do UK w czerwcu 2004 roku do chwili obecnej i w kolejnych latach po roku 2014 kiedy Wnioskodawca zamierza przeprowadzić z UK do Andory, Wnioskodawca będzie podlegał ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 03.04.2013 r. (data wpływu 08.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.04.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest polskim obywatelem. Ma 31 lat i jest kawalerem. Wnioskodawca w czerwcu 2004 roku po skończeniu studiów wyjechał do Wielkiej Brytanii (UK) w celu podjęcia pracy na czas bliżej nieokreślony. Do roku 2004 Wnioskodawca nigdy nie pracował w Polsce, nigdy nie rozliczał się z polskim Urzędem Skarbowym. Wnioskodawca nie posiada nawet numeru NIP. Od czasu wyjazdu do Wielkiej Brytanii w Polsce Wnioskodawca przebywa sporadycznie nie więcej niż 2-3 tygodnie w roku. W Polsce nie posiada żadnych wpływów z tytułu pracy jak i inwestycji (poza odsetkami z lokat bankowych). W Polsce z najbliższej rodziny Wnioskodawca ma mamę i brata, zaś w UK mieszka ze swoim drugim bratem. W UK uczęszcza także na zajęcia sportowe. Podczas pobytu w UK Wnioskodawca miał wiele prac, niektóre tymczasowe, niektóre stałe. W UK od początku przyjazdu wynajmuje mieszkanie (Wnioskodawca zaznaczył, że w czasie rezydencji w UK zmieniał wynajmowane mieszkania parokrotnie). Wnioskodawca tutaj żyje, płaci rachunki związane z wynajęciem mieszkania, posiada w UK konta bankowe, z których korzysta na codzienne wydatki i także, na które wpływa wypłata z pracy w UK. W UK Wnioskodawca także posiada samochód zakupiony w UK, także płaci podatki i tutaj jest rezydentem podatkowym od chwili przyjazdu w 2004 roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00