Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2013, sygn. IPPB1/415-468/13-3/IF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-468/13-3/IF
Zakres obowiązku wykazania i opodatkowania przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej przychodu w momencie osiągnięcia przez spółkę zysków ze sprzedaży nieruchomości stanowiących środki trwałe albo środki obrotowe.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 18.04.2013 r. (data wpływu 24.04.2013 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27.06.2013 r. (data wpływu 05.07.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku wykazania i opodatkowania przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej przychodu w momencie osiągnięcia przez spółkę zysków ze sprzedaży nieruchomości stanowiących środki trwałe albo środki obrotowe - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24.04.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku wykazania i opodatkowania przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej przychodu w momencie osiągnięcia przez spółkę zysków ze sprzedaży nieruchomości stanowiących środki trwałe albo środki obrotowe
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Pan Marcin B. (dalej zwany także Podatnikiem albo Wnioskodawcą) planuje zostać akcjonariuszem w spółce komandytowo-akcyjnej (dalej SKA I). W przyszłości SKA I może dokonać sprzedaży aktywów na rzecz innej spółki komandytowo-akcyjnej (dalej SKA II). W związku z nabyciem aktywów SKA II będzie zobowiązana do zapłaty ceny za aktywa w wyniku czego po stronie SKA I powstanie wierzytelność wobec SKA II (dalej zwana Wierzytelność I). Ponieważ SKA II będzie posiadać wierzytelność wobec SKA I (dalej zwana Wierzytelność II), całkowite albo częściowe rozliczenie transakcji sprzedaży aktywów nastąpi w drodze kompensaty Wierzytelności I oraz Wierzytelności II i ewentualnego rozliczenia pozostałej kwoty w drodze płatności gotówkowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right