Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2013, sygn. IPPB1/415-406/13-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-406/13-2/KS
Zakres możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z najmem nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 28.03.2013 r. (data wpływu 08.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z najmem nieruchomości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08.04.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z najmem nieruchomości.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujące stan faktyczny.
Wnioskodawca jest niemieckim rezydentem podatkowym, nie posiada siedziby w Polsce. W 2011 r. Wnioskodawca zakupił nieruchomość będącą obiektom hotelowym, z przeznaczeniem a najem. Nieruchomość tą wynajmuje na zasadzie najmu prywatnego osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Nieruchomość wymaga remontów dlatego też ponoszone nakłady dokumentowane fakturami i rachunkami zalicza do kosztów uzyskania przychodu, gdyż mają one na celu zabezpieczenie źródła przychodu. Część zakupów dokonywana jest w Polsce (i dokumentowana polskimi fakturami/rachunkami), a część na terenie Niemiec i dokumentowana tamtejszymi dokumentami (faktury, rachunki umowy kupna sprzedaży). W niektórych sklepach Wnioskodawca otrzymuje paragon imienny zawierający datę i miejsce sprzedaży, strony: nabywcę i sprzedawcę, wyszczególnione nabywane przedmioty wraz z ich cenną netto, brutto oraz podatkiem od towarów i usług, a w innych paragonach podpinany jest pod specjalną kartkę opatrzoną logotypem sprzedawcy, zawierającym dane sprzedawcy, miejscem na wypełnienie danych nabywcy oraz wydrukowaną kwotą brutto sumy zawartej na paragonie fiskalnym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right