Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2013, sygn. IPPB1/415-406/13-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-406/13-2/KS

Zakres możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z najmem nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 28.03.2013 r. (data wpływu 08.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z najmem nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.04.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z najmem nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujące stan faktyczny.

Wnioskodawca jest niemieckim rezydentem podatkowym, nie posiada siedziby w Polsce. W 2011 r. Wnioskodawca zakupił nieruchomość będącą obiektom hotelowym, z przeznaczeniem a najem. Nieruchomość tą wynajmuje na zasadzie najmu prywatnego osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Nieruchomość wymaga remontów dlatego też ponoszone nakłady dokumentowane fakturami i rachunkami zalicza do kosztów uzyskania przychodu, gdyż mają one na celu zabezpieczenie źródła przychodu. Część zakupów dokonywana jest w Polsce (i dokumentowana polskimi fakturami/rachunkami), a część na terenie Niemiec i dokumentowana tamtejszymi dokumentami (faktury, rachunki umowy kupna sprzedaży). W niektórych sklepach Wnioskodawca otrzymuje paragon imienny zawierający datę i miejsce sprzedaży, strony: nabywcę i sprzedawcę, wyszczególnione nabywane przedmioty wraz z ich cenną netto, brutto oraz podatkiem od towarów i usług, a w innych paragonach podpinany jest pod specjalną kartkę opatrzoną logotypem sprzedawcy, zawierającym dane sprzedawcy, miejscem na wypełnienie danych nabywcy oraz wydrukowaną kwotą brutto sumy zawartej na paragonie fiskalnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00