Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2013, sygn. IPPB1/415-327/13-3/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-327/13-3/MS
Zakres skutków podatkowych związanych z transferem środków pieniężnych ze spółki mającej siedzibę na terytorium Słowacji oraz w pozostałym zakresie.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18.03.2013 r. (data wpływu 18.03.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- skutków podatkowych związanych z transferem środków pieniężnych ze spółki mającej siedzibę na terytorium Słowacji - jest prawidłowe.
- w pozostałym zakresie - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18.03.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania dochodów i przychodów uzyskiwanych w związku z transferem środków pochodzących z podziału zysku spółki mającej siedzibę na terytorium Słowacji.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym (dalej: Wnioskodawca). W chwili obecnej rozważa on przystąpienie do nowozawiązanej spółki handlowej z siedzibą na terytorium Republiki Słowackiej, która przyjmie formę verejná obchodná spoločnosť (dalej: Spółka). Spółka ma cechy polskiej spółki osobowej (jawnej). W Spółce podobnie jak w polskiej spółce jawnej każdy ze wspólników odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczenia.
Zgodnie ze słowackimi regulacjami podatkowymi Spółka nie jest podatnikiem podatku dochodowego. Spółkę należy uznać w konsekwencji za podmiot transparentny podatkowo, posiadający cechy polskiej spółki osobowej. Wnioskodawca, a nie Spółka (podobnie jak wspólnik polskiej spółki osobowej) będzie podatnikiem podatku dochodowego w zakresie zysków osiągniętych przez Spółkę. Spółka jest podmiotem praw i obowiązków odrębnym od swoich wspólników. Spółka posiada osobowość prawną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right