Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2013, sygn. IPPB1/415-408/13-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-408/13-2/ES
Zakres zasad korekty przychodów i kosztów uzyskania przychodów na podstawie faktur korygujących.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 04.04.2013 r. (data wpływu 08.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zasad korekty przychodów i kosztów uzyskania przychodów na podstawie faktur korygujących - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08.04.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zasad korekty przychodów i kosztów uzyskania przychodów na podstawie faktur korygujących.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Firma Wnioskodawczyni zajmuje się m.in. sprzedażą biomasy. Cena netto dostarczonego/zakupionego towaru zależy od jego wartości opałowej, dlatego też w dniu sprzedaży/zakupu towaru, wystawiana jest faktura vat z ceną netto opartą o zakładaną wartość opałową, natomiast ostateczne rozliczenie pomiędzy stronami następuje na podstawie faktury vat korygującej wystawianej w dniu otrzymania wyników badań wartości opałowej. Często zdarza się, że wyniki te dostępne są dopiero w następnym miesiącu, po miesiącu, w którym dokonano realnej sprzedaży/zakupu towaru. W związku z faktem, iż firma spotkała się z trzema różnymi sposobami księgowania przychodów i kosztów od faktur vat korygujących wystawionych w innym miesiącu, niż miesiąc, w którym dokonano realnej sprzedaży/zakupu towaru, Wnioskodawczyni chciała się zapytać w jaki sposób powinno odbywać się to w jej firmie biorąc pod uwagę fakt, iż data wystawienia faktury vat korygującej stricte zależy od daty otrzymania wyników badań wartości opałowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right