Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2013, sygn. IPPB2/415-400/13-2/EL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-400/13-2/EL
Zakres opodatkowania dochodu z tytułu umorzenia udziałów spółki cypryjskiej nabytych w drodze darowizny.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 28.05.2013 r. (data wpływu 29.05.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodu z tytułu umorzenia udziałów spółki cypryjskiej nabytych w drodze darowizny jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.05.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodu z tytułu umorzenia udziałów spółki cypryjskiej nabytych w drodze darowizny.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która jest rezydentem podatkowym w Polsce (Wnioskodawca"). Obecnie Wnioskodawca nie pozostaje w związku małżeńskim. W przyszłości Wnioskodawca planuje zawrzeć związek małżeński. Od początku trwania małżeństwa pomiędzy Wnioskodawcą a jego żoną istnieć będzie rozdzielność majątkowa. Przyszła żona Wnioskodawcy posiada w swoim majątku osobistym różne składniki majątkowe, wartość i rodzaj których ulega zmianom w zależności od podejmowanych w danym czasie decyzji biznesowych. Jest jednak prawdopodobne, że po zawarciu związku małżeńskiego żona Wnioskodawcy nadal będzie posiadała udziały w spółce kapitałowej z siedzibą i zarządem na Cyprze, która stanowi odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka). Następnie, już po zawarciu związku małżeńskiego z Wnioskodawcą, żona Wnioskodawcy zamierza dokonać na rzecz Wnioskodawcy darowizny przedmiotowych udziałów. W wyniku darowizny przedmiotowe udziały zostaną przekazane z majątku osobistego żony do majątku osobistego Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right