Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.06.2013, sygn. IPPP1/443-306/13-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-306/13-2/IGo
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usługi szkolenia finansowanej ze środków publicznych oraz obowiązek posiadania dokumentów weryfikujących charakter szkolenia oraz pochodzenie środków finansowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 02.04.2013r. (data wpływu 08.04.2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- zastosowania zwolnienia od podatku dla usługi szkolenia finansowanej ze środków publicznych - jest prawidłowe,
- obowiązku posiadania dokumentów weryfikujących charakter szkolenia oraz pochodzenie środków finansowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08.04.2013r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla usługi szkolenia finansowanej ze środków publicznych oraz obowiązku posiadania dokumentów weryfikujących charakter szkolenia oraz pochodzenie środków finansowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Firma (dalej: Firma ) jest podatnikiem VAT i prowadzi działalność w zakresie organizowania różnego rodzaju szkoleń dla kontrahentów. Wnioskodawca oferuje następujące szkolenia.
- Akademia G. - celem szkolenia jest wprowadzenie osób zajmujących się materiałami drukowanymi (reklamy prasowe, ulotki, plakaty, billboardy, katalogi itp.) w zagadnienia związane z poligrafią, tak by mogły w pełni wykorzystywać wszystkie możliwości współczesnej poligrafii, a także aby lepiej i sprawniej kontrolować jakość prac i procesów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right