Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.01.2013, sygn. IPPP1/443-1073/12-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1073/12-2/JL
Należy stwierdzić, że skoro Wnioskodawca jest wykonawcą usług szkoleniowych - zawodowych lub przekwalifikowania zawodowego, które są finansowane w całości ze środków publicznych jednostki budżetowej, to zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy, usługi te korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12.09.2012 r. (data wpływu 29.10.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.10.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskujący, Spółka Jawna prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi szkoleniowe sklasyfikowane w PKD 2007 kodem 85.59.B (pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane). Wnioskujący jest czynnym podatnikiem od towarów i usług i prowadzi szkolenia niezwiązane z systemem oświaty, nie posiada akredytacji, jak również nie prowadzi szkoleń, które przewidziane są w odrębnych przepisach. Wnioskujący podpisał umowę z jednostką budżetową na szkolenie w zakresie komunikacji interpersonalnej. Szkolenia te dotyczą pracowników jednostki budżetowej i wiedza płynąca z tych szkoleń zostanie wykorzystana przez pracowników jednostki budżetowej w ich codziennej pracy. Praca ta polega na kontakcie z petentami więc wiedza zdobyta w ramach szkolenia, które będzie wykonywane przez Wnioskodawcę, będzie uzupełnieniem kwalifikacji zawodowych. Wnioskujący w ramach wykonywanej usługi szkolenia zapewnia materiały szkoleniowe, trenerów z odpowiednimi kwalifikacjami oraz nadzór nad procesem szkoleniowym. Szkolenia te są finansowane w 100% ze środków budżetowych, a Wnioskujący jest bezpośrednim beneficjentem środków publicznych. Wnioskodawca nie posiada zaświadczeń ani nie jest wpisany do ewidencji, o której mowa w art. 82 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 poz. 2572 ze zm.). Tym samym usługi będące przedmiotem wniosku nie są wykonywane przez Wnioskodawcę jako jednostkę objętą systemem oświaty.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right