Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2013, sygn. IBPP1/443-744/13/KJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-744/13/KJ

W przedmiotowej sprawie prowadzone przez Wnioskodawcę szkolenia są finansowane w całości ze środków publicznych, zatem ma do nich zastosowanie zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 5 sierpnia 2013 r. (data wpływu 19 sierpnia 2013 r.), uzupełnionym pismem z 20 listopada 2013 r. (data wpływu 22 listopada 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług szkoleniowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 sierpnia 2013 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług szkoleniowych.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 20 listopada 2013 r. (data wpływu 22 listopada 2013 r.), będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z 8 listopada 2013 r. znak: IBPP1/443-744/13/KJ.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jako osoba fizyczna wykonuje działalność gospodarczą, polegającą m.in. na odpłatnym prowadzeniu szkoleń. Wnioskodawca przeprowadził szkolenia w ramach projektu . Podmiotem realizującym projekt ze środków EFS jest Fundacja R., która organizuje szkolenia (podpisuje bezpośrednio umowy z trenerami, w tym Wnioskodawcą, wynajmuje sale i organizuje przerwy kawowe). Nie ma tu innej organizacji, która pośredniczyłaby pomiędzy działalnością Wnioskodawcy, a fundacją, która otrzymała dofinansowanie na realizację projektu. Nie było pośrednika organizującego szkolenie pomiędzy Fundacją R. a trenerem. Umowa zawierana jest bezpośrednio z Fundacją R. i faktura także jest wystawiana bezpośrednio na Fundację R. Wynagrodzenie Wnioskodawcy za usługi jest płatne w całości z dofinansowania (85% środków UE i 15% wkładu krajowego), a uczestnicy nie wnoszą żadnych opłat. Uczestnikami szkolenia są studenci i doktoranci uczelni ..., w szczególności z kierunków związanych z przemysłami kreatywnymi, którzy są zainteresowani rozpoczęciem własnej, innowacyjnej działalności, projektodawcą/zleceniodawcą szkolenia jest Fundacja R. Celem projektu jest pobudzenie przedsiębiorczości, podniesienie poziomu wiedzy na temat zakładania działalności gospodarczej typu spin-off, spin-out w obszarze kultury oraz wzmocnienie świadomości na temat możliwości współpracy uczelni i przemysłów kreatywnych, a przede wszystkim nabycie umiejętności wykorzystania potencjału przemysłów kreatywnych w obszarze biznesu oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenia zaś to szkolenia stricte zawodowe, ich uczestnicy przygotowują się do podjęcia działalności zawodowej na rynku pracy poprzez opracowywanie Biznes Planów na założenie działalności gospodarczej. Treść szkoleń:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00