Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2013, sygn. IBPBI/2/423-808/13/BG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-808/13/BG

w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej gdy dla celów rachunkowych opłata ta jest rozliczana jako koszt w czasie proporcjonalnie do okresu na jaki zawarto umowę leasingową

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 02 lipca 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 05 lipca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 2) - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05 lipca 2013 r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej gdy dla celów rachunkowych opłata ta jest rozliczana jako koszt w czasie proporcjonalnie do okresu na jaki zawarto umowę leasingową.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług przewozowych (krajowych, międzynarodowych), spedycji oraz logistyki. Do jej wykonywania wykorzystuje m.in. różnego rodzaju maszyny, środki transportu i urządzenia (np. przyczepy, naczepy). Zdarza się, iż nie stanowią one środków trwałych w Spółce, ale są używane na podstawie zawartych umów stanowiących na gruncie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm., dalej jako: updop), tzw. podatkową umowę leasingu operacyjnego. Innymi słowy:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00