Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.08.2013, sygn. IBPBII/1/415-526/13/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-526/13/MK

Czy ekwiwalent za pranie odzieży roboczej zwolniony jest z podatku dochodowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 02 maja 2013 r. (wpływ do tut. Biura 08 maja 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej:

  • w części dotyczącej zwolnienia z podatku dochodowego kwoty ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej jest prawidłowe,
  • w części dotyczącej ewentualnego wykazania ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej w wierszu 10 informacji PIT-11 jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 maja 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z podatku dochodowego ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Spółka z o.o. ma zamiar wypłacać ekwiwalent za pranie odzieży. Jako zakład pracy na podstawie art. 233 oraz art. 2379 § 2 i § 3 Kodeksu pracy w drodze zarządzenia prezesa zarządu ustalono nowe zasady przydzielania środków higieny osobistej oraz wypłacania ekwiwalentu pieniężnego za pranie, konserwację, naprawę odzieży roboczej i ochronnej.

Wynika z niego, że:

  1. Dla pracowników administracji środki higieny osobistej zapewnia się w umywalniach.
  2. Środki higieny osobistej, tj. mydło, ręczniki papierowe w niezbędnych ilościach stanowią w większości wyposażenie urządzeń higieniczno-sanitarnych, tj. wyposażenie pakamer na budowach oraz wyposażenie pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w siedzibie firmy.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00