Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2013, sygn. IBPBII/1/415-148/13/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-148/13/AA
Opodatkowanie dochodu osiągniętego z tytułu uczestnictwa w programach internetowych typu revenue sharing (USA, Kanada).
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 05 lutego 2013 r. (data wpływu do Biura 07 lutego 2013 r.), uzupełnionym w dniu 19 kwietnia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu z uczestnictwa w programie internetowym typu revenue sharing:
- jest prawidłowe w części dotyczącej:
- złożenia zeznania podatkowego na druku PIT-36,
- nie zakwalifikowania przychodów do źródła kapitały pieniężne,
- określenia momentu powstania przychodu,
- natomiast jest nieprawidłowe w części dotyczącej:
- określenia kosztu uzyskania przychodu,
- przeliczania na złote dochodu uzyskanego w walucie obcej,
- stawki podatku.
UZASADNIENIE
W dniu 07 lutego 2013 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu z uczestnictwa w programie internetowym typu revenue sharing.
Z uwagi na braki formalne wniosku, pismem z dnia 11 kwietnia 2013 r. znak: IBPB II/1/415-148/13/AA wezwano Wnioskodawcę do jego uzupełnienia. Przedmiotowy wniosek uzupełniono w dniu 19 kwietnia 2013 r.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą (nie jest ona związana z współpracą z niżej wymienionymi firmami, ponieważ nie można się w nich rejestrować jako firma). Od 2012 r. Wnioskodawca współpracuje z kilkoma zagranicznymi firmami/ programami działającymi na zasadzie revenue sharing. Firmy te dzielą się zyskami ze sprzedaży/obrotów ze swoimi użytkownikami/partnerami biznesowymi (są to firmy, które generują zyski głównie z reklamy jak również ze sprzedaży produktów fizycznych i nie fizycznych). Podejmując współpracę z takimi firmami, z reguły trzeba ponieść na początku współpracy koszty wynikające z zakupu pakietu startowego, produktów generujących zyski, czy też comiesięcznych abonamentów (każda firma ma to inaczej zorganizowane).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right