Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2013, sygn. IBPBII/2/415-147/13/MZa, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-147/13/MZa

skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że Pani stanowisko przedstawione we wniosku, który wpłynął w dniu 07 lutego 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 lutego 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca urodził się w 1954 r. i posiada w Polsce stałe miejsce zamieszkania. Obecnie płaci podatki od całego swojego przychodu również w Polsce. Wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim. Pomiędzy małżonkami panuje ustrój wspólności majątkowej małżeńskiej.

Dnia 06 lipca 1977 r., na podstawie przydziału lokalu mieszkalnego, wnioskodawca wraz z małżonkiem zostali przyjęci w poczet członków Spółdzielni Mieszkaniowej. Od tego dnia przysługiwało małżonkom spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego o powierzchni użytkowej 62,83 m, położonego w miejscowości S. W wymienionym lokalu wnioskodawca wraz z małżonkiem zostali zameldowani i korzystali z lokalu na własne cele mieszkaniowe. Przynależność do Spółdzielni wiązała się z uregulowaniem wkładu do niej, który wynosił ok. 20.000-30.000 złotych (na dzień złożenia wniosku wnioskodawca ubiega się w spółdzielni o wskazanie dokładnej wysokości wkładu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00