Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.03.2013, sygn. IBPBI/2/423-1643/12/JD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1643/12/JD
Czy przejęcie przez Wnioskodawcę SKA będzie skutkowało powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT, a jeżeli tak to w jaki sposób należy ustalić podstawę opodatkowania?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 3 lipca 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2012 r. (wpływ do tut. Biura 24 grudnia 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przejęcie przez Wnioskodawcę spółki komandytowo-akcyjnej będzie skutkowało powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 grudnia 2012 r. do tut. Biura wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przejecie przez Wnioskodawcę spółki komandytowo-akcyjnej będzie skutkowało powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka (dalej także Wnioskodawca) jest obecnie akcjonariuszem spółki komandytowo-akcyjnej (dalej również SKA). Ponadto, Wnioskodawca zamierza przystąpić w roli akcjonariusza do kolejnej spółki komandytowo-akcyjnej, do której na pokrycie wkładu wniesie zarówno środki pieniężne, jak i prawo majątkowe w postaci prawa ochronnego na znak towarowy. Wartość rynkowa wkładów wniesionych przez Wnioskodawcę do SKA (zarówno do SKA, której Wnioskodawca jest już akcjonariuszem, jak i do SKA, do której Wnioskodawca dopiero przystąpi w roli akcjonariusza) będzie określona w statutach SKA. W przyszłości możliwa jest sytuacja, w której dojdzie do połączenia Wnioskodawcy z SKA. Dotyczy to zarówno przejęcia istniejącej już SKA, jak i SKA, do której Wnioskodawca dopiero przystąpi. Połączenie nastąpi w trybie przejęcia o którym mowa w art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. nr 94, poz. 1037 ze zm.), tj. przeniesienia całego majątku danej SKA, jako spółki przejmowanej na Spółkę, jako spółkę przejmującą.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right