Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2013, sygn. IPTPP4/443-692/13-2/UNR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-692/13-2/UNR
Czy w związku z przedstawioną sytuacją Wnioskodawca powinien prowadzić ewidencję za pomocą kasy fiskalnej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 19 września 2013 r. (data wpływu 23 września 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej;
- prawidłowości prowadzenia ewidencji w książce sprzedaży VAT.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Zespół Szkół Ogólnokształcących, w skład którego wchodzi Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące, jest jednostką budżetową nieposiadającą osobowości prawnej, powołany przez Urząd Miasta i Gminy w celu kształcenia i wychowania. Szkoła działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty i prowadzi stołówkę na zasadach wskazanych w art. 67a ustawy o systemie oświaty i świadczy usługi żywienia, które są ściśle związane z działalnością szkoły. Stołówka nie jest integralną częścią szkoły, obsługiwana jest przez personel własny szkoły, a posiłki są przygotowywane dla uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjno obsługowych. Stołówka służy zapewnieniu prawidłowej realizacji zadań opiekuńczo wychowawczych dla uczniów, a w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju uczniów. Usługi żywienia dla uczniów i pracowników pedagogicznych szkoły są zwolnione z podatku od towarów i usług na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z 2011 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right