Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2013, sygn. IPTPP1/443-775/13-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-775/13-2/IG
Czy Miasto w zakresie poboru podatków i opłat o charakterze publicznoprawnym (wymienionych w pozycji 68 wniosku), których obowiązek nałożony został przez przepisy prawa, nie uznaje się za podatnika podatku VAT, na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 09 października 2013 r. (data wpływu 14 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT poboru podatków i opłat o charakterze publicznoprawnym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT poboru podatków i opłat o charakterze publicznoprawnym.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Miasto jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Wykonując swoje zadania Miasto uzyskuje dochody z zadań własnych wynikających z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym jak i dochody z tytułu realizacji zadań zleconych ustawami i przejętych do realizacji na podstawie porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego. Zdecydowana większość z realizowanych przez Miasto zadań, jest realizowana w ramach reżimu publicznoprawnego, nie mają one charakteru cywilnoprawnego lecz ich realizacja jest obligatoryjna. Obowiązek ich wnoszenia wynika z decyzji administracyjnych bądź przepisów ustaw i rozporządzeń.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right