Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.09.2013, sygn. IPTPP1/443-517/13-2/RG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-517/13-2/RG

Czy syndyk upadłego przedsiębiorstwa powinien traktować zbycie nieruchomości w postaci działki nr wraz z posadowionym na niej budynkiem przemysłowym jako zwolnione od podatku od towarów i usług, zgodnie z normą art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 03 lipca 2013 r. (data wpływu 08 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT dostawy nieruchomości zabudowanej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT dostawy nieruchomości zabudowanej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Upadłe przedsiębiorstwo - Wnioskujący jest właścicielem nieruchomości zabudowanej w postaci: działki gruntu o powierzchni 0,8233 ha, użytek Ba tereny przemysłowe. Nieruchomość jest objęta księgą wieczystą prowadzoną przez Sąd Rejonowy pod numerem . Nieruchomość ta była w sposób ciągły wykorzystywana do prowadzenia opodatkowanej działalności gospodarczej (podatkiem od towarów i usług) od chwili jej nabycia, a zatem wcześniej niż od momentu jej powstania, przez scalenie i podział. Końcowy moment prowadzenia działalności należy określić na postanowienie Sądu Rejonowego, Wydział Gospodarczy Sekcja Upadłościowa z dnia 23 września 2011 r. sygn. akt: , o zmianie postanowienia tegoż sądu w przedmiocie ogłoszenia upadłości upadłej spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00