Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2013, sygn. IPTPP4/443-99/13-4/ALN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-99/13-4/ALN

Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 15 lutego 2013 r. (data wpływu 18 lutego 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 29 kwietnia 2013 r. (data wpływu 30 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 29 kwietnia 2013 r. (data wpływu 30 kwietnia 2013 r.) w zakresie wskazania w zakresie którego z podatków, Wnioskodawca oczekuje odpowiedzi w stanie faktycznym i w zdarzeniu przyszłym, a na które wyłącznie w stanie faktycznym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową, działalność gospodarczą pod nazwą (). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonuje przebudowy i nadbudowy wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku biurowego na budynek mieszkalny wielorodzinny z funkcją usługową w parterze. Następnie będzie ustanawiać odrębną własność lokali w ww. budynku i sprzedawać wszystkie lub niektóre z tych lokali. Obecnie Wnioskodawca zawiera z kupującymi umowy przedwstępne sprzedaży, których przedmiotem są lokale mieszkalne wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, tj. w działkach gruntu oraz w tych częściach budynków i innych urządzeń, znajdujących się na działkach, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali, przy czym wielkość tego udziału zostanie wyliczona zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali. Wydanie lokalu do dalszego zagospodarowania nastąpi, zgodnie z umową, w terminie do 31 maja 2013r., ale po oddaniu budynku do użytku, w stanie technicznym zgodnym ze standardem lokalu określonym w załączniku do umowy oraz na ogół po dokonaniu przez kupującego wszystkich płatności wynikających z umowy, na podstawie protokołu zdawczo - odbiorczego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00