Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.01.2013, sygn. IPTPP1/443-868/12-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-868/12-2/MW

Usługa prowadzenia przez Wnioskodawcę zajęć praktycznych, przygotowujących studentów do wykonywania zawodu dziennikarza, nie korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 05 listopada 2012 r. (data wpływu 07 listopada 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 listopada 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny.

Na podstawie zawartej z Uniwersytetem umowy Radio prowadzi zajęcia praktyczne, przygotowujące studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna do wykonywania zawodu dziennikarza. Zajęcia praktyczne są realizowane w Radiu w ramach audycji emitowanych na antenie Radia oraz w paśmie internetowym Radia pod nazwą radio akademickie, a także w formie zajęć poza anteną Radia.

Umowa zawarta między Radiem a Uniwersytetem określa szczegółowe zasady organizacji tych praktyk studenckich. Uniwersytet zobowiązany jest zapewnić praktykantów, będących studentami Uniwersytetu, studiujących na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz wystawić im pisemne skierowanie na praktyki. Szczegółowe zadania praktykantów w ramach prowadzonych zajęć są uzgadniane na bieżąco przez wskazanych przez strony umowy opiekunów praktyk. Radio jest zobowiązane do merytorycznej i technicznej opieki w przygotowaniu i wyemitowaniu audycji radiowych przygotowywanych przy udziale praktykantów. Radio zapewnia opiekunów praktyk odpowiedzialnych za opiekę merytoryczną oraz techniczną nad praktykantami. Do obowiązków opiekuna merytorycznego Radia należy pomoc w przygotowywaniu audycji studenckich w obszarze doboru tematów i jakości technicznej (jakość dźwięku). Do obowiązków opiekuna technicznego Radia należy techniczna realizacja programu przygotowanego przy udziale Praktykantów. Radio udostępnia praktykantom pomieszczenia, wyposażenie i oprogramowanie potrzebne do realizacji zadań objętych praktykami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00