Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2013, sygn. ILPB3/423-451/13-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-451/13-2/PR

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z 24 września 2013 r. (data wpływu 25 września 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu.

We wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży hurtowej i detalicznej kosmetyków, środków czystości, chemii gospodarczej i higieny na terenie Polski Zachodniej i Południowej, a także w zakresie wynajmu nieruchomości. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka ma zamiar podpisać umowę przedwstępną przeniesienia własności nieruchomości. Dotychczas nabywca użytkował nieruchomość na podstawie umowy najmu, która to w związku z nabyciem zostanie jednak rozwiązana. Po podpisaniu umowy przedwstępnej nabywcy zostaną ponownie wydane klucze, a sama nieruchomość zostanie udostępniona do użytkowania, co zostanie potwierdzone protokołem zdawczo-odbiorczym. Nabywca będzie płacił comiesięczne raty przez okres dwóch lat, przy czym własność nieruchomości przejdzie na niego dopiero po uiszczeniu ostatniej raty w 2015 r. i zawarciu umowy przenoszącej własność nieruchomości w formie aktu notarialnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00