Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2013, sygn. ILPP4/443-377/13-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-377/13-2/ISN
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu 12 sierpnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
A Sp. z o.o. (dalej: Spółka) będąca zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT (oraz VAT UE) w Polsce, prowadzi w kraju opodatkowaną VAT działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży sprzętu radiowo-telewizyjnego.
W ramach prowadzonej działalności Spółka m.in. sprzedaje swoje produkty oraz towary (dalej: towary) do kontrahentów w krajach Unii Europejskiej, będących zarejestrowanymi podatnikami VAT w odpowiednich krajach UE. Wywóz towarów z terytorium Polski na terytorium innych krajów UE realizowany jest zazwyczaj przez zewnętrzną firmę przewozową (dalej: Przewoźnik) działającą na zlecenie Spółki. Transakcje te, w świetle regulacji art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. (t. j. Dz. U. Nr 177, poz. 1054 ze zm. dalej ustawa o VAT), spełniają warunki do uznania ich za wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów w Polsce (dalej: WDT). Spółka dokumentuje realizowane WDT fakturą sprzedaży, która jednocześnie zawiera specyfikację dokonanej dostawy wskazując, obok obligatoryjnych danych na fakturze, również opisy i kody towarów, ich ilości, cenę oraz indywidualny numer zlecenia sprzedaży dotyczący każdej poszczególnej faktury (dalej: Nr zlecenia).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right