Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2013, sygn. ILPP2/443-687/13-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-687/13-2/EN
Stawka podatku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z 18 lipca 2013 r. (data wpływu 22 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe oraz stan faktyczny.
A Spółka Akcyjna (dalej: Wnioskodawca) prowadzi sieć kin na terenie Polski. W prowadzonych przez siebie kinach Wnioskodawca prowadzi sprzedaż przekąsek dla widzów, przeznaczonych do konsumpcji podczas seansów filmowych. Wnioskodawca oferuje przekąski takie jak popcorn, nachos z sosem, słodycze, lody, mrożone soki owocowe. Poszczególne produkty sprzedawane są odrębnie lub w zestawach, obejmujących najczęściej popcorn (lub inną przekąskę) oraz napój (napój gazowany lub sok nalewany do kubka lub w plastikowej butelce).
WARUNKI SPRZEDAŻY POSIŁKÓW I NAPOJÓW
Sprzedaż posiłków i napojów prowadzona jest przez Wnioskodawcę w punktach gastronomicznych zlokalizowanych w foyer kin. Działalność punktów gastronomicznych jest biznesowo powiązana z istnieniem kina i stanowi niezbędne według obowiązujących standardów uzupełnienie oferowanych przez Wnioskodawcę usług rozrywkowych. Wśród widzów kin istnieje bowiem nawyk łączenia pobytu na seansie filmowym z konsumpcją drobnych przekąsek. Celem punktów gastronomicznych prowadzonych przez Wnioskodawcę jest więc oferowanie widzom przekąsek, które spożyją podczas oglądania filmu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right