Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2013, sygn. ILPP4/443-417/13-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-417/13-2/ISN
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji łańcuchowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2013 r. (data wpływu 12 września 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji łańcuchowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji łańcuchowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej będzie zawierała kontrakt na kupno towarów od kontrahenta chilijskiego (dalej Dostawca) na warunkach FCA. Następnie Zainteresowany będzie sprzedawać nabyte od Dostawcy towary firmie z Kazachstanu, która ma siedzibę w Kazachstanie (dalej Nabywca). Wnioskodawca oraz Dostawca ustalili, że dostawy będą realizowane na warunkach FCA co oznacza, że Dostawca dostarcza towar przewoźnikowi wyznaczonemu przez Nabywcę. W umowie zawieranej przez Zainteresowanego z Dostawcą będzie zapis, że koszty transportu ponoszone są przez Nabywcę i Nabywca współpracuje z Dostawcą w zakresie transportu. Spółka dokona sprzedaży towaru zakupionego w Chile z pominięciem terytorium Polski. Dostawca chilijski wystawi fakturę zakupową na Wnioskodawcę, a towar który będzie własnością Zainteresowanego postawiony zostanie przez stronę chilijską przewoźnikowi Nabywcy z Kazachstanu. Powyższy towar nie trafi do Polski, będzie transportowany do Kazachstanu na koszt Nabywcy. Jednocześnie miejscem, w którym dojdzie do przeniesienia prawa do dysponowania towarami jak właściciel jest terytorium Chile.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right