Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2013, sygn. ILPB3/423-379/13-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-379/13-2/JG
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych wynikających z otrzymania od spółki komandytowo-akcyjnej środków pieniężnych stanowiących równowartość należnego podatku od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z 12 sierpnia 2013 r. (data wpływu 14 sierpnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych wynikających z otrzymania od spółki komandytowo-akcyjnej środków pieniężnych stanowiących równowartość należnego podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych wynikających z otrzymania od spółki komandytowo-akcyjnej środków pieniężnych stanowiących równowartość należnego podatku od towarów i usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Wnioskodawca jest osobą prawną mającą swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, która prowadzi działalność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług.
Wnioskodawca jest właścicielem prawa ochronnego na znak towarowy, o którym mowa w art. 121 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tekst jednolity Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zm.), dalej zwanego: Znakiem. Wnioskodawca zamierza przystąpić do spółki komandytowo-akcyjnej (dalej: SKA), obejmując akcje SKA i tym samym, uzyskując status jej akcjonariusza. Wnioskodawca zamierza wnieść do SKA wkład w postaci Znaku (prawa ochronnego na znak towarowy).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right