Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2013, sygn. ILPP5/443-153/13-2/PG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/443-153/13-2/PG
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z 18 lipca 2013 r. (data wpływu 23 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Biegły sądowy prowadzący działalność gospodarczą i będący podatnikiem podatku od towarów i usług. W obecnej sytuacji biegły, który wykonuje czynności na zlecenie organów władzy i administracji publicznej jest jednocześnie osobą prowadzącą działalność gospodarczą, w której m.in. wykonuje ekspertyzy dla osób prywatnych.
Obecnie wszystkie usługi, które wykonuje są dokumentowane fakturami VAT i opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Biegły zamierza zlikwidować działalność gospodarczą.
Czynności zlecone biegłemu sądowemu nadal będą wykonywane na zlecenie organów władzy.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie.
Czy nieprowadzący działalności gospodarczej biegły sądowy, który wykonywałby czynności na zlecenie organów władzy i administracji państwowej takich jak: Sąd, Prokuratura, Policja, mógłby skorzystać ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług w myśl art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r., tj. w sytuacji, gdyby łączna wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła 150.000 zł...
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right