Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2013, sygn. ILPB2/415-554/13-3/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-554/13-3/WM

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi meldunkowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2013 r. (data wpływu 31 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi meldunkowej w odniesieniu do pytania drugiego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi meldunkowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Dnia 7 listopada 2008 r. Wnioskodawca wraz z małżonką, ma mocy umowy darowizny sporządzonej w formie darowizny, nabyli prawo do własności lokalu mieszkalnego wraz z częściami przynależnymi. Zainteresowany wraz z małżonką byli w przedmiotowym lokalu zameldowani powyżej 12 miesięcy, na dowód czego dysponują stosownym zaświadczeniem. Zatem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, spełniali warunki do zwolnienia podatkowego na podstawie ulgi meldunkowej.

Następnie, pod koniec 2011 r. Wnioskodawca wraz z małżonką, z uwagi na okoliczności życiowe (ustanowienie rodziny zastępczej), zostali zmuszeni do sprzedaży przedmiotowego lokalu, i zakupu większego.

Przed datą sprzedaży Zainteresowany kilkukrotnie udawał się do urzędu skarbowego, aby uzyskać informacje, na temat ewentualnej konieczności uiszczenia podatku i możliwości zwolnień podatkowych w określonej sytuacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00