Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2013, sygn. ILPP1/443-427/13-4/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-427/13-4/NS

Zwolnienie od podatku świadczonych usług szkoleniowych oraz towarów i usług ściśle z tymi usługami związanych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, reprezentowanego przez pełnomocnika doradcę podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 17 maja 2013 r. (data wpływu 21 maja 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 16 lipca 2013 r. (data wpływu 18 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych oraz towarów i usług ściśle z tymi usługami związanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych oraz towarów i usług ściśle z tymi usługami związanych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 16 lipca 2013 r. (data wpływu 18 lipca 2013 r.) o informacje doprecyzowujące przedstawiony stan faktyczny.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, jest również zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Zainteresowany przeprowadza m.in. szkolenia/kursy zlecone mu przez współpracującą z nim Fundację. Wnioskodawca wykonuje te usługi w ramach umowy o podwykonawstwo, a Fundacja zlecająca te prace jest Beneficjentem realizującym ten projekt w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia te są finansowane w przynajmniej 70% ze środków publicznych. Jednym z takich projektów jest X. Zgodnie z zawartą umową obowiązki Zainteresowanego polegają na świadczeniu: usług szkoleniowych z zakresu zakładania i prowadzenia firmy, usług doradztwa zawodowego oraz usług doradztwa z zakresu marketingu i biznes planu. Wiodący charakter mają usługi szkoleniowe. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych oraz podniesienie ich kwalifikacji zawodowych, a także przeszkolenie ich na okoliczność możliwości otrzymania dotacji finansowej na prowadzenie firmy. Projekt będzie realizowany na podstawie jednej lub kilku umów w okresie do 12 miesięcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00