Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2013, sygn. ILPP2/443-322/13-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-322/13-2/MN
Podatek od towar i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług z zakresu dietetyki.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2013 r. (data wpływu 16 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towar i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług z zakresu dietetyki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towar i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług z zakresu dietetyki.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W najbliższym czasie Wnioskodawczyni zamierza otworzyć własny gabinet dietetyczny ze środków, które otrzyma z dotacji (projekt Lepsze jutro współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego). Wnioskodawczyni ukończyła Uniwersytet ze specjalnością. Posiada tytuł magister inżynier.
W swojej pracy zamierza świadczyć usługi w zakresie dietoterapii oraz dietoprofilaktyki, zajmując się przede wszystkim leczeniem żywieniowym. To innowacyjne podejście, w którym prowadzone usługi dietetyczne mają być traktowane jako forma leczenia - forma terapii. Podstawowym hasłem działalności ma być założenie, że każdy problem zdrowotny o podłożu fizjologicznym i/lub psychologicznym można leczyć lub przynajmniej wspomagać terapią żywieniową. Świadczenie specjalistycznych usług dietetycznych oraz kompleksowa pomoc w zakresie właściwego odżywiania się ma na celu zachowanie oraz profilaktykę zdrowotną, jak również przywracanie, a w niektórych przypadkach wręcz ratowanie zdrowia człowieka. Leczenie żywieniowe jest niezbędnym i niezastąpionym elementem leczenia klinicznego. Niekiedy, właściwa dieta to jedyna skuteczna forma terapii, w innych przypadkach, warunkuje uzyskiwanie pozytywnych efektów leczniczych w wielu chorobach i zaburzeniach. Praca jako dietetyka będzie obejmowała m.in. dietoterapię nadwagi oraz otyłości i chorób współistniejących (nadciśnienie tętnicze, dyslipidemię, insulinooporność, dietoterapię zaburzeń odżywiania na tle psychicznym, dietoterapię niedożywienia ilościowego i/lub jakościowego, dietoterapię różnych jednostek chorobowych, m.in. choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby układu pokarmowego, choroby nerek, osteoporoza, alergie pokarmowe, profilaktyka chorób nowotworowych).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right