Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2013, sygn. ILPP4/443-179/13-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-179/13-2/EWW
W którym momencie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 17 kwietnia 2013 r. (data wpływu 19 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zamierza otworzyć działalność gospodarczą PKD 90.03.Z, artystyczna działalność twórcza w zakresie rzeźbiarstwa.
Swoje prace będzie sprzedawał do różnych galerii artystycznych, między innymi do USA. Ma on możliwość wystawiania swoich rzeźb w galerii artystycznej w USA, które to prace mogą być sprzedane po zakończeniu wystawy. Rzeźby te Zainteresowany będzie wysyłał do USA z fakturą pro forma jako niepodlegające sprzedaży. Umowa z galerią daje mu prawo do sprzedaży swoich prac w przypadku znalezienia nabywcy, pod warunkiem ustalenia z nim ceny i wystawienia przez niego faktury sprzedaży tego towaru na rzecz galerii. W posiadaniu Wnioskodawcy będą dokumenty z urzędu celnego potwierdzające wywóz towaru na wystawę. Ponieważ nie wie on czy towar ten wróci do Polski, czy zostanie sprzedany w USA, Zainteresowany fakturę wystawia dopiero w momencie znalezienia nabywcy w USA. Umowa zawarta z galerią nie jest umową komisową ponieważ w przypadku znalezienia nabywcy w USA, to galeria staje się nabywcą jego towaru.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right