Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.04.2013, sygn. ILPB1/415-114/13-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-114/13-2/IM
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 28 stycznia 2013 r. (data wpływu 30 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym. W 2013 r. stanie się wspólnikiem spółki jawnej prowadzącej działalność gospodarczą. Przed uzyskaniem przez Wnioskodawcę statusu wspólnika, wspólnikami w tej spółce będą inne podmioty. Zainteresowany uzyska status wspólnika w trakcie roku obrotowego spółki jawnej.
Postanowienia umowy spółki jawnej będą przewidywały możliwość podziału zysku za okresy krótsze niż rok obrotowy w drodze podjęcia odpowiedniej uchwały przez wspólników. Dlatego przed uzyskaniem przez Wnioskodawcę statusu wspólnika w spółce jawnej jej dotychczasowi wspólnicy podejmą uchwalę o przydzieleniu im zysku wypracowanego do tego momentu. W związku z tym Zainteresowany będzie miał prawo żądać tylko zysku wypracowanego przez spółkę od momentu kiedy stanie się jej wspólnikiem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right