Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2013, sygn. ILPP1/443-1049/12-2/AI, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1049/12-2/AI

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym przekazanie przez Towarzystwo w formie darowizny części praw ochronnych do Znaku towarowego nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 8 listopada 2012 r. (data wpływu 13 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej od towarów i usług w zakresie nieodpłatnego przekazania w formie darowizny części prawa ochronnego do znaku towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieodpłatnego przekazania w formie darowizny części prawa ochronnego do znaku towarowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna (dalej jako: Wnioskodawca lub Towarzystwo) prowadzi działalność ubezpieczeniową. Głównym przedmiotem działalności Towarzystwa są ubezpieczenia majątkowe oraz ubezpieczenia osobowe (z wyłączeniem ubezpieczeń na życie).

Z uwagi na przepisy regulujące prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, zgodnie z którymi zakład ubezpieczeń nie może jednocześnie wykonywać działalności polegającej na oferowaniu ubezpieczeń na życie oraz na oferowaniu ubezpieczeń majątkowych i ubezpieczeń osobowych z wyłączeniem ubezpieczeń na życie - Towarzystwo posiada spółkę zależną prowadząca działalność ubezpieczeniową oferującą ubezpieczenia na życie. Otóż, Towarzystwo jest jedynym akcjonariuszem Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie (dalej jako: Spółka córka). Towarzystwo i Spółka córka zawarły umowę o utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej na podstawie odpowiednich uregulowań ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.). Umowa została zgłoszona przez Towarzystwo, jako spółkę reprezentującą, do właściwego dla Towarzystwa Urzędu Skarbowego w dniu 30 października 2012 r. Towarzystwo wraz ze Spółką córką stworzyło słowno-graficzny znak towarowy (dalej jako: Znak towarowy). Oba podmioty poniosły wydatki na ten cel.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00