Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2013, sygn. ILPB1/415-973/12-2/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-973/12-2/AA
Czy dochód uzyskiwany przez Wnioskodawczynię jako wspólnika Komplementariusza Spółki podlegał w Polsce zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z przepisem art. 24 ust. 1 lit. a Umowy polsko-słowackiej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 października 2012 r. (data wpływu 8 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskiwanego przez komplementariusza z tytułu udziału w spółce mającej siedzibę na terytorium Republiki Słowackiej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 października 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskiwanego przez komplementariusza z tytułu udziału w spółce mającej siedzibę na terytorium Republiki Słowackiej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną wspólnikiem spółki typu komanditna spolocnost z siedzibą na terytorium Republiki Słowacji (dalej: Spółka). Zgodnie z prawem słowackim spółka typu komanditna spolocnost jest podmiotem praw i obowiązków odrębnym od swoich wspólników. W spółce tego rodzaju przynajmniej jeden ze wspólników odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem (dalej: Komplementariusz), podczas gdy inni wspólnicy odpowiadają za zobowiązania spółki w sposób ograniczony (dalej: Komandytariusz). Wnioskodawczyni jest w Spółce Komplementariuszem. Spółka pełni funkcję podmiotu holdingowego posiada akcje spółki kapitałowej z siedzibą w państwie Unii Europejskiej. Jako akcjonariusz Spółka otrzymała dywidendę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right