Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.10.2013, sygn. ITPB1/415-838b/13/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-838b/13/MR
Czy wynagrodzenie z tytułu korzystania z Licencji w świetle przedstawionego stanu faktycznego oraz przepisów przywołanych w poz. 61 niniejszego wniosku stanowi dla Wnioskodawcy koszt:- który jest w całości kosztem uzyskania przychodów w momencie poniesienia, tj. (1) w przypadku prowadzenia ksiąg rachunkowych przez niektóre spółki jawne - w dniu, na który ujęto go w księgach na podstawie noty albo faktury, albo (2) w przypadku prowadzenia przez pozostałe spółki jawne Księgi - w dniu, w którym wystawiona została nota albo faktura;- nie kreujący wartości niematerialnej i prawnej w rozumieniu ustawy PIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2013 r. (data wpływu 2 sierpnia 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług medycznych (praktyka lekarska), a ponadto jest wspólnikiem w spółkach jawnych osób fizycznych prowadzących apteki (działalność spółek jawnych prowadzących apteki będzie zwana dalej Działalnością"). Na potrzeby Działalności spółki jawne używają znaku towarowego (dalej: Znak"). Właścicielem praw do Znaku jest podmiot trzeci (dalej: Właściciel"). Spółki jawne zawarły z Właścicielem umowy licencyjne na używanie Znaku na terytorium Polski w związku z prowadzoną Działalnością (dalej odpowiednio: Licencja" oraz Umowa"). Umowa została zawarta w listopadzie 2012 r. na okres 3 lat z możliwością przedłużenia wedle uznania stron po upływie pierwszego roku trwania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right