Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2013, sygn. ITPB3/423-234/13/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-234/13/PST
Czy w odniesieniu do kwoty kaucji zatrzymanych przez Spółkę na poczet należytego wykonania umowy o roboty budowlane albo kwoty kaucji z tytułu rękojmi i gwarancji jakości będą miały zastosowanie przepisy art.15b ust, 1-9 ustawy o PDOP, tzn. czy Spółka będzie zobowiązana na podstawie ww. przepisów do korekty kosztów uzyskania przychodów dotyczących odpisów amortyzacyjnych od składników majątku trwałego Spółki wprowadzonych na podstawie powołanej ustawy do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 maja 2013 r. (data wpływu 31 maja 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów dotyczących tzw. korekty kosztów w związku z potrąceniem kaucji wynikającej z umowy o roboty budowlane jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów dotyczących tzw. korekty kosztów w związku z potrąceniem kaucji wynikającej z umowy o roboty budowlane.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka XYZ Sp. z o.o. (dalej Spółka) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej m.in. nabywa nieruchomości gruntowe (działki) w celu wybudowania na nich budynków i budowli oraz innych urządzeń składających się na obiekt stacji paliw. Spółka jako inwestor, wybudowanie stacji powierza wykonawcom, z którymi zawiera umowy na roboty budowlane. Świadczenia wykonawcy, zgodnie z umową, obejmują:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right