Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2013, sygn. ITPP1/443-623/13/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-623/13/IK

Czy Aktywa, które Wnioskodawca zamierza nabyć stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa Spółki zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług i w związku z tym Wnioskodawca będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z wystawionych przez Spółkę faktur VAT dokumentujących transakcję aportu Aktywów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2013 r. (data wpływu 4 lipca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w drodze aportu składników majątku przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w drodze aportu składników majątku przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (dalej: Wnioskodawca, SKA) zamierza nabyć w drodze umowy aportu od spółki (dalej jako: Spółka): nieruchomości (w tym prawo wieczystego użytkowania gruntu) oraz prawa do znaków towarowych (dalej razem jako: Aktywa).

W nieruchomościach będących przedmiotem aportu znajdują się zakłady produkcyjne Spółki oraz innej spółki z o.o. (przekazane przez Spółkę innej spółce z o.o. na podstawie umowy cywilnoprawnej), magazyny oraz powierzchnie biurowe. Przedmiotem aportu nie będzie jednak całość składników, służących do produkcji prowadzonej w ww. nieruchomościach (np. urządzenia, pracownicy, towary, umowy handlowe), lecz wyłącznie same nieruchomości, w których prowadzona jest produkcja. Po dokonaniu aportu Spółka będzie dalej kontynuowała działalność w zakresie produkcji słodyczy, wykorzystując aportowane nieruchomości na podstawie umowy cywilnoprawnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00