Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2013, sygn. ITPB2/415-594/13/IB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-594/13/IB
1. Czy Spółce będzie przysługiwało prawo do zastosowania 50% stawki kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dla przychodów uzyskanych tytułem wynagrodzenia za pracę o charakterze pracy twórczej w ramach umowy o pracę?
2. Czy opisany sposób ustalenia wynagrodzenia za pracę o charakterze twórczym (na podstawie ewidencji czasu pracy) oraz przedstawiony sposób zapisów w umowach o pracę, dotyczący ustalenia jaka część wynagrodzenia będzie należna za pracę o charakterze twórczym, a jaka za pracę nie mającą charakteru twórczego, pozwala na zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2013 r. (data wpływu 3 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe, o ile wskazany sposób udokumentowania tych przychodów faktycznie umożliwia właściwe ich wyodrębnienie.
UZASADNIENIE
W dniu 3 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest producentem nowoczesnej elektroniki przemysłowej, dostarczającym nowoczesne rozwiązania do dynamicznie rozwijających się branż: gazownictwa, ogrzewnictwa, wodociągów, wentylacji. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń pomiarowych i sterujących-regulatorów. W swojej strukturze organizacyjnej firma posiada wyodrębniony Dział Rozwoju, który dzieli się na trzy sekcje: Sekcja Konstruktorów Programistów, Sekcja Sprzętu ( konstruktorzy elektronicy i konstruktorzy mechanicy) i Sekcja Badań i Weryfikacji. W ramach tych sekcji zatrudnieni są pracownicy na podstawie umów o pracę, którzy w zakresie swoich obowiązków, obok czynności związanych ściśle z wykonywaniem obowiązków służbowych, nie mających charakteru twórczego, wykonują prace o charakterze twórczym, polegające na tworzeniu programów komputerowych, projektowaniu, konstruowaniu urządzeń. Osoba zatrudniona na stanowisku konstruktor programista, konstruktor programista stażysta wykonuje następujące czynności:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right