Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2013, sygn. ITPB3/423-245/13/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-245/13/DK

1) W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu kwot Escrow 1 oraz Escrow 2 zdeponowanych na rachunku zastrzeżonym Escrow przez Kupujących, które zostaną mu przekazane po upływie wskazanego w Umowie Przedwstępnej terminu, jeżeli wcześniej nie spełnią się wskazane w tej umowie warunki?
2) W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu kwot Escrow 1 oraz Escrow 2 zdeponowanych na rachunku zastrzeżonym Escrow?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 maja 2013 r. (data wpływu 3 czerwca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej momentu powstania przychodu w związku z transakcją sprzedaży udziałów spółki zależnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2013 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej momentu powstania przychodu w związku z transakcją sprzedaży udziałów spółki zależnej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka akcyjna (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) była udziałowcem X z siedzibą w Rosji (dalej: Spółka Zależna). W dniu 19 października 2012 r. Spółka, zawarła z niepowiązanymi podmiotami, tj. Y i Z (dalej łącznie: Kupujący), umowę sprzedaży 100% udziałów w Spółce Zależnej (dalej: Umowa Przedwstępna). Umowa Przedwstępna miała charakter warunkowy i jej wykonanie zależało od spełnienia określonych warunków zawieszających obejmujących w szczególności zgody: rosyjskiego urzędu antymonopolowego oraz banków finansujących Grupę X na dokonanie transakcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00