Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.06.2013, sygn. ITPP2/443-314/13/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-314/13/AW

Opodatkowanie czynności zbycia części floty transportowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 marca 2013 r. (data wpływu 4 kwietnia 2013 r.), uzupełnionym w dniu 23 kwietnia 2013 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności zbycia części floty transportowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 kwietnia 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 23 kwietnia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności zbycia części floty transportowej.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka specjalizuje się w przetwórstwie ziarna kakaowego na miazgę kakaową, tłuszcz kakaowy i proszek kakaowy, jak również w przemysłowej produkcji czekolad, kuwertur, nadzień i polew. Posiada zintegrowany system informatyczny, dysponuje także specjalistycznym taborem transportowym służącym do przewozu zamówionego lub sprzedanego produktu. Jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, a Jej działalność jest w pełni opodatkowana.

Posiada w rzeczowych aktywach trwałych samochody ciężarowe - ciągniki siodłowe wraz z naczepami i cysternami. W skład taboru wchodzą: ciągniki marki Scania w ilości 6 sztuk (5 stanowiących własność Spółki, jedna użytkowana w ramach leasingu), cysterny w ilości 7 sztuk (6 stanowiących własność Spółki, jedna użytkowana w ramach leasingu), naczepa o pojemności 24 ton. Obsługą floty zajmują się wykwalifikowani pracownicy, tworzący wyodrębnioną komórkę organizacyjną - Dział Zaopatrzenia i Logistyki, w skład której wchodzą logistycy zarządzający załadunkiem cystern i ich ruchem oraz rozliczający czas pracy kierowców. Komórka wyposażona jest w komputery i ich oprogramowanie przystosowane do obsługi flot transportowych. Spółka zatrudnia także 6 kierowców z odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia samochodów ciężarowych oraz prowadzi rachunkowość finansową w sposób umożliwiający wyodrębnienie finansowe działalności pomocniczej transportowej - syntetyczne konto księgowe (...) i konta analityczne umożliwiające uszczegółowienie wszelkich kosztów generowanych przez tabor samochodowy. Nie świadczy usług transportowych zewnętrznym podmiotom. Usługa transportu jest wyłącznie świadczona na rzecz własnej działalności. Wymieniony zbiór składników majątku jest zatem wydzielony strukturalnie, organizacyjnie i finansowo i stanowi część przedsiębiorstwa, która mogłaby być samodzielnym podmiotem gospodarczym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00