Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2013, sygn. ITPP2/443-237a/13/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-237a/13/RS
Czy prawidłowym będzie nie naliczenie przez Spółkę podatku należnego od otrzymanej dotacji stosownie do art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy prawidłowym będzie odliczanie przez Spółkę podatku naliczonego z faktur VAT za inne refundowane dotacją wydatki związane ze szkoleniami (np. wynajem sali lub catering) stosownie do art. 86 ust. 1 ww. ustawy?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2013 r. (data wpływu 12 marca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nie uznania za obrót dotacji otrzymanej na realizację projektu i prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu usług polegających na wynajmie sali oraz usług cateringowych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 marca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nie uznania za obrót dotacji otrzymanej na realizację projektu i prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu usług polegających na wynajmie sali oraz usług cateringowych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółce przyznano dotację na pokrycie kosztów organizacji różnorodnych szkoleń dla Jej kilkudziesięciu pracowników. Spółka działa w sektorze energii odnawialnej - zajmuje się serwisem łopat do turbin wiatrowych dla odbiorców w Polsce i za granicą. Dotacja została przyznana na realizację projektu pod nazwą Kompleksowe wsparcie dla pracowników. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wzrost konkurencyjności Spółki, jako podmiotu działającego w branży energetyki odnawialnej, przez podniesienie kwalifikacji i umiejętności wszystkich pracowników przedsiębiorstwa w okresie od dnia 1 sierpnia 2012 r. do dnia 31 stycznia 2014 r. Wartość projektu (wydatki objęte pomocą publiczną i pomoc de minimis) wynosi: 1.624.575 zł, w tym:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right