Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.04.2013, sygn. ITPB3/423-79/13/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-79/13/AW
Czy w przedstawionej powyżej sytuacji wynagrodzenie za wykonanie świadczeń ratujących życie lub zdrowie jak i pozostałych świadczeń zdrowotnych ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy powinno być zaliczone przez Spółkę do przychodów, zgodnie z zapisem art. 12 ust. 1 pkt 1 oraz art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czyli w dniu otrzymania zapłaty?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749, ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2013 r. (data wpływu 18 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ujmowania w rachunku podatkowym przychodu z tytułu wykonywania:
- świadczeń ratujących życie lub zdrowie jest nieprawidłowe,
- pozostałych świadczeń zdrowotnych ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ujmowania w rachunku podatkowym przychodu z tytułu wykonywania świadczeń ratujących życie lub zdrowie jak i pozostałych świadczeń zdrowotnych ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która w zakresie swojej działalności udziela świadczeń medycznych. Usługi te świadczone są głównie w oparciu o umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawarte z Oddziałami Wojewódzkimi Narodowego Funduszu Zdrowia. Spółka ma podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie: świadczenia pielęgnacyjno-opiekuńcze, opieka paliatywna i hospicyjna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, rehabilitacja lecznicza oraz świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie. Postanowienia umów regulują maksymalną wysokość zobowiązań NFZ wobec Spółki na dany rok kalendarzowy wraz z liczbą i ceną jednostek rozliczeniowych w poszczególnych zakresach świadczeń z podziałem na poszczególne miesiące. Spółka wystawia faktury w systemie informatycznym na portalu NFZ w wersji papierowej i elektronicznej, i następnie przekazuje wersję elektroniczną faktury przez portal NFZ, a fakturę w wersji papierowej dostarcza do NFZ drogą pocztową. Bez względu na faktycznie wykonaną ilość świadczeń w danym miesiącu faktury są wystawiane maksymalnie do wysokości określonej na dany miesiąc w zawartej umowie, powiększonej ewentualnie o różnicę między limitem liczonym narastająco od początku roku do końca danego miesiąca a sumą wystawionych faktur za ten okres i takiej zapłaty dokonuje NFZ.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right