Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2013, sygn. ITPB3/423-662/12/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-662/12/DK
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na podstawie umowy dzierżawy w związku z brakiem osiągnięcia zakładanego poziomu przeładunków?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 października 2012 r. (data wpływu 29 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opisanych we wniosku wydatków jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 października 2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opisanych we wniosku wydatków.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a przedmiotem jego działalności jest m.in. handel zbożem, nasionami i paszą dla zwierząt.
Aby zwiększyć możliwości rozwoju działalności oraz zapewnić większe bezpieczeństwo dostaw realizowanych częściowo drogą morską, Spółka zawarła umowę dzierżawy nieruchomości położonej w pobliżu portu morskiego. W umowie dzierżawy Wnioskodawca zobowiązał się wybudować na dzierżawionym terenie terminal umożliwiający przeładunek towarów w relacji na statek lub ze statku. W umowie wskazano, że Spółka wykona przeładunki w relacji z/na statek morski w określonej wielkości, w każdym roku kalendarzowym, od określonej w umowie daty początkowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right