Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2012, sygn. IPPP3/443-972/12-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-972/12-2/KT
Opodatkowanie usług nabywanych od międzynarodowych organizacji płatniczych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 18.09.2012 r. (data wpływu 24.09.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług nabywanych od międzynarodowych organizacji płatniczych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24.09.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług nabywanych od międzynarodowych organizacji płatniczych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
W ramach prowadzonej działalności finansowej, Spółka S.A. (dalej: Bank, X.), jako lider sektora finansowego w kraju, oferuje swoim klientom szeroki katalog produktów i usług finansowych, w szczególności karty kredytowe, debetowe, obciążeniowe i inne. Jednocześnie, w związku z postępującą specjalizacją wśród instytucji bankowych, koniecznym jest nieustanny rozwój oraz adaptacja oferty produktowej w odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się oczekiwania Klientów. Istotną przesłanką determinującą zmiany w tym zakresie jest zaawansowany postęp w dziedzinie nowych technologii. Wpływa on bezpośrednio na możliwość oferowania nowych grup usług, jak również modyfikację już dostępnych rozwiązań bankowych na rzecz Klientów.
Jednym z najbardziej dynamicznych aspektów we wspomnianym powyżej zakresie jest sektor kart płatniczych. Dynamikę skali postępu w tym obszarze w Polsce trafnie obrazują opublikowane przez Narodowy Bank Polski dane, z których wynika, iż liczba wyemitowanych kart płatniczych na przestrzeni 1998-2011 r. wzrosła z niespełna 4 mln do przeszło 32 mln.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right