Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2012, sygn. IPPP2/443-691/12-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-691/12-2/RR
Uznanie sprzedaży nieruchomości jako dostawy towarów, ustalenie stawki podatku oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie nieruchomości
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19.07.2012 r. (data wpływu 23.07.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży nieruchomości jako dostawy towarów, ustalenia stawki podatku oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie nieruchomości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23.07.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży nieruchomości jako dostawy towarów, ustalenia stawki podatku oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie nieruchomości.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o. o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką prawa polskiego z siedzibą w W. Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. W zakres działalności Spółki wchodzi między innymi kupno i sprzedaż nieruchomości, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nieruchomościami (zgodnie z umową Spółki). Obecnie Spółka prowadzi negocjacje dotyczące nabycia dwóch nieruchomości położonych w W., tj. B. I oraz B. II (dalej odpowiednio: Nieruchomość I i Nieruchomość II), a także prawa użytkowania wieczystego nieruchomości bezpośrednio sąsiadującej z Nieruchomościami I i II (dalej: Nieruchomość III). Nieruchomości I, II i III zwane są dalej łącznie Nieruchomościami. Nieruchomości należą do dwóch odrębnych podmiotów gospodarczych. Nieruchomość I należy do V. Sp. z o. o., natomiast Nieruchomość II do J. Sp. z o. o. (dalej odpowiednio: Zbywca I i Zbywca II oraz łącznie: Zbywcy). Ponadto, obaj Zbywcy posiadają udział w Nieruchomości III (odpowiednio w wysokości Zbywca I - 54/100, Zbywca II - 46/100).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right