Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.01.2012, sygn. IPPP1/443-1581/11-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1581/11-2/JL
Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem opisanego budynku i Nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 24.10.2011r. (data wpływu 02.11.2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- nie uznania sprzedawanych składników majątkowych, w tym budynku, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa jest prawidłowe,
- uznania, iż dostawa całego budynku jest dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia jest nieprawidłowe,
- opodatkowania dostawy budynku w przypadku rezygnacji ze zwolnienia jest prawidłowe,
- prawa do odliczenia podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 02.11.2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem składników majątkowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W dniu 16 lipca 2010r. spółki M z siedzibą w U oraz N z siedzibą w H zawarły porozumienie (M), na podstawie którego zostało uzgodnione, że poszczególne spółki z grupy M sprzedadzą na rzecz poszczególnych spółek z grupy N w skali globalnej uzgodnione pomiędzy M i N składniki majątkowe, związane z działalnością gospodarczą prowadzoną przez spółki z grupy M w zakresie dostarczania produktów i rozwiązań dla telefonii i cywilnej komunikacji bezprzewodowej (tj. całość globalnego sektora X z wyłączeniem niektórych technologii np. I). Nie wszystkie składniki majątkowe związane z ww. rodzajem działalności gospodarczej są przedmiotem M. Niektóre działy/dywizje wchodzące w skład opisanego szczegółowo w dalszej treści niniejszego wniosku sektora X (zarówno na poziomie globalnym, jak i polskim zob. poniżej) są wyłączone z zakresu przedmiotowego transakcji. Oznacza to, że składniki majątkowe związane funkcjonalnie z takimi działami/dywizjami linii X również są wyłączone z zakresu przedmiotowego M.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right