Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2012, sygn. IPPB1/415-572/12-2/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-572/12-2/EC
Czy po stronie Wnioskodawcy będącego wspólnikiem Sp. J. powstanie jakikolwiek przychód/dochód w podatku dochodowym w związku z opisaną powyżej transakcją przejęcia Sp. J. przez D?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 22.05.2012 r. (data wpływu 28.05.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych połączenia spółki jawnej ze spółką z o.o. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28.05.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych połączenia spółki jawnej ze spółką z o.o.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym prowadzącym indywidualną jednoosobową działalność gospodarczą. Wnioskodawca wraz z innymi osobami fizycznymi będącymi polskimi rezydentami podatkowymi rozważa utworzenie spółki jawnej (Sp. J.) w celu wspólnego prowadzenia działalności gospodarczej. W ramach tworzenia Sp. J. Wnioskodawca wniósłby swoje przedsiębiorstwo.
W związku z zamierzoną intensyfikacją działań gospodarczych Wnioskodawca oraz pozostali przyszli wspólnicy Sp. J. nie wykluczają, iż w przyszłości Sp. J. zostanie połączona ze spółką kapitałową D S.A. (D). Połączenie nastąpi w drodze przejęcia Sp. J. przez D w trybie określonym w art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. poprzez przeniesienie całego majątku (przedsiębiorstwa) Sp. J. na D w zamian za akcje, które D wyda Wnioskodawcy oraz pozostałym wspólnikom Sp. J.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right