Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.08.2012, sygn. IPPB3/423-376/12-2/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-376/12-2/KK

1. Czy po połączeniu Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną, odsetki od pożyczki, zaciągniętej na zakup udziałów innej spółki kapitałowej przez Spółkę Przejmowaną, będą stanowić koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy w momencie ich zapłaty (zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 11 updop), do czasu całkowitej spłaty pożyczki?2. Czy po połączeniu Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną, odsetki od pożyczki zaciągniętej na zakup udziałów innej spółki kapitałowej przez Spółkę Przejmowaną, będą stanowić koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy w momencie ich ewentualnej kapitalizacji (zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 10 lit. a i art. 16 ust. 1 pkt 11 updop)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 04.06.2012r. (data wpływu 08.06.2012r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.06.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym (tj. podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu). Wnioskodawca planuje połączenie z inną spółką kapitałową z tej samej grupy (będącą polskim rezydentem podatkowym; dalej: Spółka Przejmowana). Spółka Przejmowana uprzednio zaciągnie pożyczkę na nabycie udziałów w innej spółce kapitałowej (będącej rezydentem podatkowym w innym niż Polska kraju Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego; dalej: Spółka Nabywana). W momencie nabycia udziałów przez Spółkę Przejmowaną w Spółce Nabywanej w skład majątku Spółki Nabywanej wchodzić będą udziały w spółkach kapitałowych z siedzibą w Polsce (dalej: Dalsze Spółki Zależne).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00