Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2012, sygn. IPPB2/415-375/12-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-375/12-2/MK
Czy przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez uczestników w wyniku zrealizowania uprawnień wynikających z udziału w programie opcyjnego RSU powinno być zakwalifikowane jako przychód ze stosunku pracy czy przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), zwanej w dalszej części u.p.d.o.f., czyli opodatkowany dopiero w momencie zbycia otrzymanych akcji Spółki ?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26.03.2012 r. (data wpływu 16.04.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z uczestnictwem pracowników Spółki w programie opcyjnym RSU i wynikających z tego tytułu obowiązkach płatnika jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16.04.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z uczestnictwem pracowników Spółki w programie opcyjnym RSU i wynikających z tego tytułu obowiązkach płatnika.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
E . Sp. z o.o. jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce. Spółka należy do Grupy spółek o nazwie E.C.. Spółka macierzysta E. z siedzibą w USA, jest organizatorem programu adresowanego do pracowników najwyższego szczebla wszystkich spółek Grupy E.C., którzy w jej ocenie w sposób znaczący przyczyniają się do wyników Grupy. Celem programu jest zmotywowanie do dalszej efektywnej pracy w Grupie E.C. Program motywujący wdrożony przez Spółkę macierzystą E.C. jest oparty na Stock Planach, które akceptowane są na corocznym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, i polegają na przyznawaniu nagród w postaci tzw. Restricted Stock Units czyli akcji warunkowych (zwanych dalej RSU).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right